Plasmapoltin Stahlwerk AG60 leikkauspoltin 5 m
Stahlwerk AG60 -leikkauspoltin 5 metrin kaapelilla on tehokas ja ergonominen käsipoltin plasmaleikkaamiseen. Pitkä 5 metrin liitoskaapeli tekee työskentelystä sujuvaa ja antaa käyttäjälle laajan liikkumavaran erityisesti suurten kappaleiden, pitkien levyjen tai monimutkaisten rakenteiden leikkaamisessa. AG60-sarja tunnetaan hyvästä tasapainosta, varmatoimisesta kaaresta ja luotettavasta rakenteesta, mikä tekee tästä polttimesta sopivan sekä ammattilaisille että harrasteleikkaajille.
AG60-poltin soveltuu metallien plasmaleikkaukseen esimerkiksi työpajoissa, huoltotöissä, pienteollisuudessa ja rakennusalalla. Ergonominen kahva parantaa työskentelymukavuutta ja vähentää rasitusta pitkissä käyttöjaksoissa. 5 metrin kokonaispituus tarjoaa monipuolisen työskentelyetäisyyden ilman tarvetta siirtää leikkuria jatkuvasti.
Tekniset tiedot:
-
Pituus: 5 m
-
Poltinmalli: AG60
-
Prosessi: plasmaleikkaus
Tuote on käsikäyttöinen plasmaleikkauspoltin, joka koostuu poltinrungosta, kahvasta, liitoskaapelista ja suutinpäästä. Sitä käytetään metallilevyjen ja profiilien plasmaleikkauksessa.




