Harppisarja Plasmapolttimelle Migatronic Zeta60

110,00 

Harppisarja Plasmapolttimelle Zeta60

Osasto:

Harppisarja Plasmapolttimelle Migatronic Zeta60

Harppisarja plasmapolttimelle Migatronic Zeta60 on tarkkuutta lisäävä lisävaruste, jonka avulla voidaan tehdä täysin säännöllisiä ympyröitä tai kaaria metallileikkauksissa. Harppisarja toimii “kompassina” polttimelle: se kiinnitetään polttimen päähän ja sen keskitappi asetetaan pisteeseen, jonka ympärille haluttu ympyrä leikataan. Tämä mahdollistaa erittäin tasalaatuiset, symmetriset ja siistit pyöröleikkaukset ilman käsin tehtävän kaaren aiheuttamaa epätasaisuutta.

Migatronic Zeta60 -järjestelmään suunniteltu harppisarja on valmistettu kestävistä materiaaleista, ja se kestää hyvin työpajaympäristöjen rasituksia. Se soveltuu niin asennus-, huolto- kuin tuotantokäyttöön, jossa tasainen pyöröleikkaus on kriittistä.

Tekniset tiedot

  • Yhteensopivuus: Migatronic Zeta60 -plasmapoltin

  • Käyttötarkoitus: ympyrä- ja kaarileikkaus

  • Rakenne: säädettävä halkaisija

  • Materiaali: työkonetiheyden kestävä metalli

Harppi toimii fyysisenä ohjaimena, jossa keskitappi kiinnitetään leikkauskohteen pintaan ja poltin kulkee säteen mittaisella varrella tarkan ympyräradan. Harppisarja mahdollistaa tasalaatuiset leikkaukset ilman käsivaraisen leikkaamisen vaihtelua.

Paino 2 kg (kilogramma)