Kupu kontaktisuuttimelle 80–100A Migatronic Zeta 100 – 80640118
Kupu kontaktisuuttimelle 80–100A Migatronic Zeta 100 -järjestelmään on suunniteltu suojaamaan kontaktisuutinta tehokkaan plasmapolton vaativissa olosuhteissa. Tämä kuori kestää korkean lämpökuormituksen ja jatkuvan paineilman virtauksen, mikä on välttämätöntä, jotta leikkausprosessi pysyy tasalaatuisena ja polttimen kulutusosat kestävät pitkään. Kupu muodostaa suojavyöhykkeen, joka estää metalliroiskeen ja lämmön pääsyn kontaktisuuttimen pinnalle, mikä vähentää huollon tarvetta ja pidentää suuttimen käyttöikää.
80–100A virtaluokkaan mitoitettu kupu on olennainen osa korkeavirtaista plasmapolttoa, jossa leikkausnopeudet, materiaalipaksuudet ja kuormitus ovat merkittäviä. Se takaa polttimen suorituskyvyn säilymisen ja parhaan mahdollisen leikkausjäljen vaikeissakin metalliprojekteissa.
Tekniset tiedot
-
Malli: 80640118
-
Yhteensopivuus: Migatronic Zeta 100
-
Virta-alue: 80–100A
-
Käyttö: kontaktisuuttimen suojaus
-
Materiaali: lämpöä ja roiskeita kestävä komposiitti
Kupu on mekaaninen suojakomponentti, joka asettuu kontaktisuuttimen ympärille ja suojaa sitä plasmapoltossa syntyvältä lämmöltä ja roiskeilta. Se toimii passiivisena suojana, joka pidentää kulutusosien käyttöikää ja vakauttaa polttimen toimintaa.




