Kaasusuutin Migatronic MV450/550 KD Twist 80140700

6,60 

Tuotetunnus (SKU): 80140700 Osasto:

Kaasusuutin Migatronic MV450/550 KD Twist 80140700

Tämä Migatronic MV450/550 KD Twist -järjestelmään suunniteltu kaasusuutin varmistaa suojakaasun tarkan ja keskittyneen ohjauksen hitsausalueelle. Suutin on MIG/MAG-poltinjärjestelmän ulompi keskeinen komponentti, jonka muoto vaikuttaa suoraan kaasunvirtauksen laatuun. Kun kaasu ohjautuu tasaisesti ja hallitusti sulaan metalliin, hitsistä tulee puhdas, tasalaatuinen ja huokoisuudet pysyvät minimissä.

KD Twist -sarja on tunnettu kestävyydestään ja modulaarisuudestaan, mikä helpottaa suuttimen vaihtoa ja huoltoa. Tasalaatuinen suutin lisää hitsausprosessin laatua erityisesti teräsrakenteiden, ohutlevyjen ja teollisten kappaleiden hitsauksessa.

Tekniset tiedot:

  • Tyyppi: kaasusuutin

  • Yhteensopivuus: Migatronic MV450/MV550 KD Twist

  • Käyttö: MIG/MAG-hitsauksen kaasunsyöttö

Tuote on polttimen etuosaan kiinnitettävä suutin, joka koostuu lämmönkestävästä metallista. Se keskittää ja ohjaa suojakaasun hitsikohtaan.

Paino 0,2 kg (kilogramma)